„Ścieżki Oświecenia” – wystawa fotografii.

Zapraszamy na wystawę fotografii Tokpy Korlo pt. „Ścieżki Oświecenia – droga buddyzmu ze Wschodu na Zachód.”
Wystawę można obejrzeć w dniach od 29 kwietnia do 17 maja w atrium Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Zamek Książąt Sułkowskich, ul. Wzgórze 16.
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z autorem zdjęć 11 maja w piątek o 17.00.

Tokpa Korlo Od kilku lat w sposób coraz bardziej widoczny tworzy własny język fotografii w przestrzeni wizualnej. Zajmuje go fotografia reportażowa i film.
Nieustannie dokumentuje obrazy przemian buddyjskiej diamentowej drogi. Jest obecny tam, gdzie mają miejsce istotne wydarzenia wewnątrz i na styku kultur Wschodu i Zachodu. Kadry ukazują piękno świata, jego przepływanie i subtelne chwile kondensowania się energii. Zaskakujące ujęcia łapią radość dnia, rozległość przestrzeni lub jej wyczuwalne wibracje. Spojrzenie widza przekracza ramy zdjęcia, jest w samym środku chwili… albo zwyczajnie, pozwala oczom po prostu sycić oczy pięknem otaczającego nas świata. Wielu, nie tylko praktykujących buddyzm, zawdzięcza jego zdjęciom możliwość obserwowania fenomenu otwartości ludzi Zachodu na głęboki sens nauk Buddy, a także uczestnictwo w przekazie nauk buddyjskich, trwającym już od wielu lat.

Jest to jego pierwsza wystawa w naszym kraju.

Strona internetowa Tokpy: www.tokpakorlo.com

Przed wyjściem na wystawę prosimy o sprawdzenie czy w zaplanowanej przez Państwa godzinie muzeum jest czynne: https://muzeum.bielsko.pl/pl/godziny_otwarcia