Ośrodek Medytacyjny w Bielsku-Białej

Buddyzm diamentowej drogi
Linii Karma kagyu

Medytacja

Medytacja w buddyzmie oznacza „wolne od wysiłku spoczywanie w tym co się wydarza”. Stan ten można osiągnąć dzięki uspokojeniu i skupieniu umysłu, przez rozwinięcie współczucia wraz z mądrością, jak również poprzez pracę z torami energii w ciele i medytację na formy buddów z energii i światła. Za najskuteczniejsze ze sposobów uznaje się nieustanne utożsamianie się z własną naturą Buddy pełną radości nieograniczoną przestrzenią. Te metody są nauczane w Diamentowej Drodze. Kiedy doświadczenie jedności postrzegającego z tym co jest postrzegane i z samym aktem postrzegania przeżywane jest nieprzerwanie – zarówno podczas sesji medytacyjnych jak i pomiędzy nimi – cel, stan Wielkiej Pieczęci (sanskr. Mahamudra), został już osiągnięty.

Wszystkie ośrodki Diamentowej Drogi oferują wprowadzenie i instrukcje dotyczące podstaw medytacji.

Medytacja Schronienia
Pierwsza z indywidualnych praktyk na ścieżce prowadzącej do oświecenia.

Medytacja 16. Karmapy
Prowadzi do urzeczywistnienia natury umysłu poprzez identyfikację z Lamą. Jest to podstawowa medytacja naszej linii, dostępna jako prowadzona praktyka podczas regularnych wspólnych sesji medytacyjnych w ośrodku.

Zapraszamy na medytacje 16. Karmapy w:

  • poniedziałek godz. 19:00
  • środa godz.  20:00
  • piątek godz. 20:00 (tego dnia na 19.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić nasz ośrodek po raz pierwszy)

Budda

Pozostawił nauki o tym jakimi rzeczy są. Co szczególnie cenne przekazał również nauki o naturze umysłu. Istotą tych nauk jest osiągnięcie radosnego i szczęśliwego stanu poza wszelkimi ograniczeniami. Ponadczasowe nauki Buddy stanowią istotny wkład w pojmowanie otaczającego nas świata, wzbogacając humanistyczną tradycję europejską.

Więcej informacji na stronie http://buddyzm.pl/

 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

MAIL: bombielsko@gmail.com

TEL: +48 506-404-120 (Kasia)

TEL: +48 793-018-878 (Agata)

Godziny medytacji

  • poniedziałek – 19.00
  • środa – 20.00
  • piątek – 20.00 (o 19.30 zapraszamy na wprowadzenie do buddyzmu osoby, które będą w ośrodku po raz pierwszy)