Ośrodek Medytacyjny w Bielsku-Białej

Buddyzm diamentowej drogi
Linii Karma kagyu

Nauczyciele – Lama Ole

Lama OleLama Ole Nydahl jest wysoko wykwalifikowanym lamą – nauczycielem buddyjskimi linii Karma Kagyu. Wraz ze swoją żoną Hannah zostali w roku 1969 pierwszymi zachodnimi uczniami 16 Karmapy. Lata studiów, otrzymane przekazy oraz intensywne treningi medytacji sprawiły że stali się oni, na życzenie 16 Karmapy osobami które rozpoczęły nauczanie buddyzmu w Europie. Lama Ole aktywnie przekazuje błogosławieństwo naszej linii udzielając wykładów niemal każdego dnia w innym mieście na całym świecie.

Jego głęboka wiedza i dynamiczny styl nauczania inspirują tysiące ludzi przychodzących na jego wykłady i uczestniczących w kursach medytacyjnych. Do dzisiejszego dnia założył ponad 700 ośrodków Diamentowej Drogi, w 44 krajach na całym świecie. Jego wyjątkowy styl przekazywania nauk, oparty na połączeniu nowoczesności i dwuipółtysiącletniej wiedzy, pozwolił stworzyć największą na Zachodzie sieć praktykujących nauki buddyzmu Diamentowej Drogi.

Lama Ole jest autorem wielu książek, takich jak m. in.: „O naturze rzeczy”, „Buddowie dachu świata”, „Dosiadając tygrysa”, „Wielka Pieczęć” czy „Budda i miłość”.

Więcej informacji na stronie www.buddyzm.pl oraz https://lama-ole-nydahl.org/pl/www.lama-ole.pl

 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

MAIL: bombielsko@gmail.com

TEL: +48 506-404-120 (Kasia)

TEL: +48 793-018-878 (Agata)

Godziny medytacji

  • poniedziałek – 19.00
  • środa – 20.00
  • piątek – 20.00 (o 19.30 zapraszamy na wprowadzenie do buddyzmu osoby, które będą w ośrodku po raz pierwszy)